Konkurs ,,Bioróżnorodność w dobie koronawirusa"

Światowa epidemia koronawirusa to chwila oddechu również dla przyrody, która zazwyczaj musiała ustępować pod naporem działań człowieka. Kiedy cały świat staje w miejscu i wstrzymuje oddech, powoli odzyskuje go nasza poturbowana katastrofami ekologicznymi planeta.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs skierowany jest dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu, a jego hasłem przewodnim jest: „Bioróżnorodność w dobie koronawirusa”

2. Zadanie konkursowe polega na nagraniu krótkiego filmiku o tym jak w dobie kornonawirusa zaczęliśmy doceniać otaczający nas świat i jego bioróżnorodność (forma dowolna, film powinien nieść pozytywne przesłanie)

3. Film można nagrać samodzielnie lub w grupach do 5 osób.

4. Prace konkursowe proszę przesyłać na: biologia.ko@gmail.com do 31 maja 2020r. Prace wysłane po tym terminie nie będą uwzględniane.

5. Najlepsze prace zostaną nagrodzone szóstkami z biologii (ocena cząstkowa z wagą 3) i zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

6. Aktywność pozostałych uczestników konkursu zostanie doceniona (ocena cząstkowa wagi 2).

7. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy drogą elektroniczną.

8. Film zgłoszony do konkursu musi spełniać następujące warunki techniczne:

a. format zapisu: mpg, mov, avi, inne,

b. czas trwania: od 30 sek. do maksymalnie 5 min.,

c. może być nakręcony kamerą cyfrową, telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie!

Katarzyna Orłowska