Świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Bioróżnorodności

22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności biologicznej. Różnorodność biologiczna ma ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania układów podtrzymujących życie w biosferze. Układów, którego elementem jest również człowiek. Niepokojące jest to, że nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń wynikających z utraty tego biologicznego bogactwa. Mało tego, duża część społeczeństwa o terminie „różnorodność biologiczna” w ogóle nie słyszała.

Celem konkursu jest wzrost wiedzy ekologicznej i społecznej o bioróżnorodności. Podniesienie świadomości tą tematyką przyczyni się do ograniczenia postępującej wciąż utraty różnorodności biologicznej oraz ochrony bogactwa przyrodniczego.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs skierowany jest dla klas 5-8 Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu, a jego hasłem przewodnim jest: „Co Ty możesz zrobić dla bioróżnorodności?”.

2. Zadanie konkursowe polega na zinterpretowaniu tematu konkursu w jednej z następujących form:

a) Plakat (dowolnego formatu), na której umieścisz hasło przewodnie

b) Wiersz

c) Piosenka

3. Wykonaną samodzielnie pracę podpisz swoim imieniem i nazwiskiem.

4. Prace w formie innej niż elektroniczna należy przesłać w formie zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

5. Prace konkursowe proszę przesyłać na: biologia.ko@gmail.com do 31 maja 2020 r. Prace wysłane po tym terminie nie będą uwzględniane.

6. Najlepsze prace zostaną nagrodzone szóstkami z biologii (ocena cząstkowa z wagą 3) i zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

7. Aktywność pozostałych uczestników konkursu zostanie doceniona (ocena cząstkowa wagi 2)

8. Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy drogą elektroniczną.

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie!

Katarzyna Orłowska