Justyna Święty-Ersetic w SP13

Dzisiaj bardzo radosny dzień, gościliśmy w naszej szkole biegaczkę Justynę Święty-Ersetic. Spotkanie miało miejsce na boisku szkolnym. Po gorącym powitaniu przez uczniów oraz Dyrektor S. Maderę była okazja do zadawania pytań. Uczniowie dowiedzieli się, że swoje wyniki pani Justyna zawdzięcza codziennym kilkugodzinnym treningom i wytrwałości. Lekkoatletka specjalizuje się w biegu na 400 m. W 2018 roku została indywidualną mistrzynią Europy na tym dystansie.

Nastał czas na rozgrzewkę. Uczniowie ćwiczyli bardzo chętnie i zapałem razem z utytułowaną biegaczką. Kulminacyjnym punktem spotkania był bieg z panią Justyną. Wzięli w nim udział najszybsi uczniowie: Małgosia Walter i Bartek Sedlaczek.  Na koniec można było zdobyć zdjęcie z autografem naszego gościa lub zrobić selfie.

4.04.2019 r. przejdzie do historii naszej szkoły jako niezapomniane wydarzenie sportowe!