Geografia, ekologia, a może zajęcia wychowania fizycznego?

W czwartek (7.03.2019 ) uczniowie kl. VII A wraz z opiekunem p. Alicją Grabiec wybrali się na wycieczkę. Pierwszym punktem programu, była wizyta w najstarszym w Polsce, Śląskim Obserwatorium Geofizycznym PAN w Raciborzu. Tutaj nieprzerwanie od 1927 r. rejestruje się trzęsienia ziemi i wstrząsy w kopalniach.

Kierownik obserwatorium, p. Wojciech Wojtak dostarczył uczniom wiele wyczerpujących informacji. Druga część wycieczki obejmowała lokalizację i pomiar wybranych pomników przyrody w Parku im. M. Roth i w Parku im. kpt. F. Stala (Park Kolejowy).

Ponieważ pogoda była wiosenna odbyły się również „ćwiczenia śródlekcyjne” w plenerze. Uczniowie chętnie skorzystali z urządzeń mini siłowni , która „pojawiła się” na trasie naszej wycieczki.