Ciekawy konkurs dla uczniów z klas I-IV

Na stronie http://koduj.gov.pl ogłoszono konkurs na najciekawszą odpowiedź na pytanie: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?” Weźmy w nim udział! Dla zwycięskich grup zorganizowane zostaną profesjonalne, kilkugodzinne warsztaty programowania.

Konkurs jest skierowany do grup dzieci od pierwszej do czwartej klasy szkoły podstawowej. Minimalna wielkość grupy to cztery osoby. Maksymalna – 20 osób. Grupa musi mieć pełnoletniego opiekuna. Może nim nauczyciel, rodzic lub inni opiekunowie prawni. To opiekun zgłasza grupę do konkursu. Ale to grupa musi przekonać organizatorów, że nagroda należy się właśnie jej. Jak? Odpowiadając na pytanie konkursowe: „Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?”. Wasza odpowiedz może zawierać maksymalnie 1800 znaków.

Chętnych uczniów prosimy o przygotowanie takiej wypowiedzi na kartce i dostarczenie do nauczyciela informatyki do 7 lutego.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK.