Miejska inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018

O godzinie 11.00 rozpoczęła się miejska inauguracja roku szkolnego połączona z Pasowaniem na ucznia.

Wzięli w nim udział zaproszeni goście, dyrektorzy szkół oraz rodzice uczniów i nauczyciele. Wszystkich powitała dyrektor szkoły Bogusława Małek. Następnie Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego i  złożył życzenia wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Obiecał, że jeszcze w tym roku szkolnym będziemy mieć w SP13 nowe boisko.

Nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów SP13 przez Prezydenta oraz Dyrekcję szkoły. Następnie zostali poddani próbom smaku, zwinności i odwagi. Z wszystkimi poradzili sobie doskonale. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i udały się do klas ze swoimi wychowawczyniami.